دسته‌بندی نشده

اهمیت انتخاب بهترین نصاب دوربین مداربسته

شما می توانید با نصب دوربین مدار بسته محل کار و منزل خودتان را بیشتر کنترل کنید ولی نباید از آنها حفاظت 100% انتظار داشته باشید؛ اما در نصب دوربین مدار بسته به چه نکاتی باید توجه کرد؟ یکی از مهمترین نکات در نصب دوربین مدار بسته انتخاب جای مناسب جهت نصب است تا تصاویری با بهترین کیفیت را به شما ارائه بدهد. بر اساس دوربینی که انتخاب می کنید تصویری با رزولوشن متفاوت به شما ارائه خواهد شد. بهترین کار این است که یک دستگاه ضبط ویدیویی دیجیتال خریدار کنید که ویدیوها را روی هارد دیسک ذخیره می کند و با پر شدن فضا بطور خودکار فیلم های قدیمی را پاک می کند. اطمینان حاصل کنید که دوربین های مدار بسته در بهترین زاویه دید نسبت به محل مورد نظر قرار بگیرند. نصب دوربین مدار بسته برای ورودی های ساختمان ، راه پله ها و آسانسور که مناطق حساس یک محل مسکونی هستند بسیار حائز اهمیت است. برای نصب همه دوربین های مدار بسته هر نصابی نیازمند سوکت های اتصال به کابل ، دریل برای سوراخ کردن دیوار، کابل ارتباطی ، داکت ، پایه و کاور دوربین و سیم چین و چسب برق و … سنسورهای DIS(CMOS) یا CCD برای آشکار کردن تصاویر دوربین بکار می روند.

دوربین های مدار بسته سنسورهای مختلفی دارند. سنسورهای CMOS کیفیت تصویر پایین تری دارند. نصب دوربین های بی سیم ساده تر است و تصویر و صدای آنها نیز کیفیت مطلوبی دارد. ارتفاع نصب دوربین مدار بسته نیز باید مورد توجه قرار بگیرد که معمولا در محدوده 2 تا 2.5 متر است. روشنایی در شب را نیز باید مورد نظر قرار دهید. دوربین های آی پی / شبکه گزینه دیگری هستند که امکان ضبط ویدیو و کنترل از راه دور را نیز دارند. رزولوشن دوربین را تا جاییکه امکان دارد بالا ببرید. شما باید مانیتوری را انتخاب کنید که با رزولوشن دوربین شما متناسب باشد. اما با استفاده از سنسور CDD دوربین شما تصاویر بهتری دریافت خواهید کرد. پس بهتر است برای مشاهده تصاویر با کیفیت از یک نمایشگر مناسب استفاده کنید. کاهش اوقات کیفیت تصویر ضبط شده خیلی خوب است اما نمایشگر شما قادر به نمایش تصاویر به همان کیفیت نیست. نکته مهم قابل ذکر در این رابطه ، استفاده از لوازم جانبی مرغوب است به عنوان مثال برای نصب دوربین مدار بسته از کابل های مرغوب استفاده کنید تا میزان نویز به حداقل برسد و هزینه بیشتری برای رفع مشکلات دوربین روی دست شما نگذارد. دیدافزا و کارشناسان دیدافزا همواره پاسخگو شما خواهند بود.

بر اساس نیاز و شرایط محیطی شما می توانید از دوربین ها با سیم ، بی سیم و آی پی / شبکه استفاده کنید که هریک ویژگیهای خاص خود را دارند مثلا دوربین با سیم یک دوربین رنگی استاندارد است که از فیلتر مادون قرمز برای دید در شب استفاده می کند و پورت رابط آن از نوع BNC یا DIN است و کابل ویدیویی جداگانه دارد. مهندسی نصب یک سیستم نظارتی به اندازه انتخاب دوربین مداربسته اهمیت دارد چرا که اگر شما از معروفترین برندهای جهانی در تامین نیاز نظارتی خود با کابل کشی غیر اصولی و بدون کارشناسی و سهل انگارانه استفاده نمایید کیفیت مناسبی در تصاویر خروجی دریافت نخواهید کرد. توجه داشته باشید که اگر محل نصب دوربین نور کمی داشته باشد نصب دوربین رنگی کارایی خوبی نخواهد داشت و قبل از نصب دوربین این مسئله را با کارفرما در میان بگذارید. برای محل کار نیز نصب دوربین مدار بسته در ورودی ها و سایر مناطق حساس به امنیت بیشتر محل کمک خواهد کرد.

تاریخ ثبت شرکت چه زمان بوده و چند سال بهترین شرکت نصب دزدگیر اماکن تجربه کاری دارد. برای خرید دوربین مدار بسته اولین کاری که باید انجام شود این است که میزان پوشش دهی دوربین ، مقدار نور ورودی به دوربین و مکانی که برای نصب در نظر گرفته اید را با یک نصاب حرفه ای بررسی کنید. تعداد دوربین های مورد نیاز را بر اساس وسعت منطقه پوشش دهی بررسی کنید و بهتر است در خرید دوربین مدار بسته خساست را کنار گذاشته و دوربین های با کیفیت را از شرکت های معتبر خریداری کنید تا تصاویر واضح و فاقد نویز را از دوربین دریافت کنید. پایه و اساس راه اندازی سیستم امنیتی بر بستر کابل کشی پایه ریزی میشود و کار حرفه ای از ابتدای راه اندازی سیستم امنیتی به صورت یکپارچه و با توجه به نوع سیستم آنالوگ و شبکه انتخابی کاربر تمامی جوانب کار را دربر میگیرد. خدمات کابل کشی مهمترین مرحله در نصب و راه اندازی سیستم امنیتی است. نوع تجهیزات جانبی، کیفیت کابل متناسب با نوع سیگنال ها و نیز متراژ مورد نظر، شبکه کامپیوتری، مانیتور، دوربین مداربسته، داکت کشی، راه اندازی سرور، سیم کشی شبکه و …

دیدگاه‌ها برای اهمیت انتخاب بهترین نصاب دوربین مداربسته بسته هستند