دسته‌بندی نشده

5 چیزهایی که مادرتان باید درباره هوش مصنوعی به شما یاد داده باشد

سئو داخلی و سئو خارجی چیست؟ به فرایند دریافت ترافیک ارگانیک از موتورهای جستجو سئو گفته می شود. شبکه عصبی که به اختصار (ANN Artificial Neural Networks) نیز گفته میشود نوعی خاصی از یادگیری ماشینی است که کارکرد آنان مانند سیناپسها در مغز انسانند. هوش مصنوعی به نرم افزار اجازه میدهد تا به صورت خودکار از الگوها یا ویژگیهای موجود در دادهها استفاده کند. هوش مصنوعی ساختار و قاعدههای موجود در دادهها را پیدا میکند تا به الگوریتم خود مهارت بخشد: الگوریتم به یک طبقهبندی کننده یا پیشبینیکننده تبدیل میشود. این سیستم میتواند اطلاعات و دادهها را پردازش کند و منبع الهام اصلی این سیستم، سیستم عصبی انسان است. هوش مصنوعی به دستگاههای غیرجاندار به نوعی جانی دیجیتالی میبخشد و به آنان هوشی اضافه میکند که دستگاهها به راحتی بدون دخالت هوش انسانی کار خود را انجام دهند. تمام این موارد نمونههای خوبی از هوش مصنوعی هستند. و از همه مهمتر هدف اصلی هوش مصنوعی این است که به هوش عمومی (General AI) تبدیل شود که این هوش توانایی انجام هرکاری را دارد و کاملا هوشمند عمل میکند. ابعاد در نظر گرفته شده برای این نمونه برابر 175 در 370 در 410 میلی متر است که فضای زیادی را درگیر نخواهد کرد.

این نکات به شما کمک می کنند تا بودجه تان را در جای درست هزینه کنید و بهترین نتیجه را از خرید کامپیوتر نو بگیرید. هوش مصنوعی از ترکیب مقدار زیادی داده با پردازش سریع و الگوریتمهای هوشمند کار خود را انجام میدهد. هوش مصنوعی میتواند اتوماسیون، سیستم عاملهای مکالمه، رباتها و ماشینهای هوشمند را با مقدار زیادی داده ترکیب کند و بسیاری از فناوریها را در خانه و محل کار از هوش امنیتی گرفته تا تجزیه و تحلیل سرمایهگذاری را بهبود بخشد. به همین خاطر انسانها به دنبال ماشینهای هوشمندی رفتند که علاوه بر هوشمند بودنشان کارایی مفیدی نیز داشته باشند و بتوانند کمبودهای انسانی را جبران کنند. هوش مصنوعی شاخههای گوناگونی دارد که با یکدیگر آنان را مورد بررسی قرار میدهیم. با این توضیحات شاید برایتان سوال پیش بیاید که چرا اصلا هوش مصنوعی اهمیت دارد و تمرکز بسیاری از افراد بر روی این سیستم است؟ ساخت سیستم شناسایی تقلب با پنج لایه پنهان چند سال پیش تقریباً غیرممکن بود اما همهی اینها با قدرت باورنکردنی رایانه و دادههای بزرگ تغییر کرد. تحقیقات اولیه بر روی هوش مصنوعی در دهه 1950 موضوعاتی مانند حل مسئله و روشهای نمادین بود. در دهه 1960 ، وزارت دفاع ایالات متحده به این نوع کارها علاقهمند شد و آموزش کامپیوترها را برای تقلید از استدلالهای اولیه انسانی آغاز کرد.

در حالی که فیلمها و رمانهای علمی تخیلی هالیوود هوش مصنوعی را به عنوان رباتهایی شبیه به انسان نشان میدهند که دنیا را تصرف میکنند، اما تکامل فعلی فناوریهای هوش مصنوعی چندان ترسناک نیست، یا کاملاً هوشمندانه نیست. به عنوان مثال؛ اگر در حوزه کودک و نوجوان تولید محتوا انجام میدهید، تولید محتوا میبایست مناسب این سنین باشد و یا اگر حوزه کسب و کار مربوط به آموزش است میبایست کمی رسمیتر اقدام به تولید محتوا کنید. زمانبندی قطعی یا دقیقی برای تاثیر بکلینک روی رتبه سایت وجود ندارد. از طرفی سایت هایی که این 3 مورد را رعایت می کنند ، علاوه بر اینکه سایت بهتری به شمار می آیند ، دارای اثبات آینده را نیز می باشند. با پیشرفت تکنولوژی و سرمایه گذاریهای مختلف متخصصین بالاخره توانستند در اواخر دهه ۱۹۸۰ کامپیوترهایی مجهز به سیستم خبره را طراحی کنند. با گسترش عمومیت وبسایتها و وبلاگهای رسانههای اجتماعی، موتورهای جستجوی پیشرفته در الگوریتمهای خود تغییراتی ایجاد کردند تا مطالب تازه به سرعت در میان نتایج جستجو رتبهبندی شوند. البته ایسوس کارتهای توربو و سری TUF خود را نیز برای گیمرهایی که بودجه کمتری دارند عرضه میکند. شرکتهای بزرگی مانند گوگل و مایکروسافت نیز اقدامهایی در مورد توسعهی پروژههایی مانند سیستم تشخیص اجسام درون تصویر نیز انجام دادهاند؛ اما تا به حال آن را برای استفاده عموم منتشر نکرده اند.

دیدگاه‌ها برای 5 چیزهایی که مادرتان باید درباره هوش مصنوعی به شما یاد داده باشد بسته هستند