دسته‌بندی نشده

حمل و نقل دریایی ارسال کالا از دریا به سراسر دنیا مسیر کالا | transemartlogistics

همانطور که در بالا ذکر شد، از طریق آب های آزاد محموله های نسبتا سنگین تا حدود ۲۰۰ تا ۵۰۰ هزار تن را به سهولت می توان با یک کشتی از بندری به بندر دیگر در مسیرهای بین المللی دریایی جابجا کرد. به این معنا که برنامه های آن ها از قبل تعیین شده نیست و هر نوع کالایی را در هر منطقه ای بسته به سفارش مشتری حمل و نقل کرده و تحویل می دهند. این نوع از حمل و نقل دریایی را معمولا کسانی استفاده میکنند که بهترین راه نقل و انتقال آن ها مسیر های آبی باشد. شرکت کشتیرانی دریا زمین اروند ارائه دهنده کلیه خدمات حمل دریایی از جمله حمل فله با کشتی و حمل خرده بار می‌باشد، جهت استعلام قیمت حمل دریایی با ما در تماس باشید.

اهمیت حمل بار با کشتی در چند سال اخیر

با صاحبان محموله بسته‌اند، به ازای بازه زمانی که بیشتر از موعد مقرر برای بارگیری یا تخلیه کانتینر در اختیار صاحب محموله قرار گرفته است، هزینه دیرکرد کانتینر ( هزینه بیکاری کانتینر) را تحت عنوان http://transemartlogistics.com دموراژ دریافت می‌کنند. امکان حمل و نقل ایمن کالاهای خطرناک و خطرناکی که در سایر خدمات حمل و نقل ممنوع است. راه آبی نقش مهمی‌در دفاع کشورها و صادرات و واردات کالا نیز ایفا می‌کند اما برای تجارت‌های محلی و کوچک پیشنهاد نمی‌شود. به این ‌دلیل که سرعت انجام آن آهسته است و ممکن است با ضرر و زیان همراه باشد. خدمات حمل و نقل با اعماق دریا به معنای حمل و نقل بین قاره ای با عبور از اقیانوس ها ، پوشش مسافت های طولانی و استفاده از کشتی های بزرگ است. حمل و نقل دریای عمیق اغلب برای کالاها ، به عنوان مثال سنگ آهن ، روغن ، سیمان و کود مورد استفاده قرار می گیرد.

  • بهتر است حالا که قصد ارسال بار با کشتی را دارید کمی بیشتر با این اصطلاحات آشنا شوید.
  • یکی دیگر از مزیت های انتقال دریایی نسبت به سایر روش ها، ثابت بودن نرخ کرایه حمل و نقل است.البته باید گفت که نرخ کرایه کشتی های آزاد با توافق صاحب بار و شرکت حمل و نقل تعیین می شود.
  • بنابراین حمل دریایی نسبت به حمل زمینی و هوایی ظرفیت حمل بار بیشتری دارد و این موضوع برای محموله های ماشین آلات و دستگاه های سنگین بسیار اهمیت دارد.
  • یک کشتی باری معمولی می تواند تقریباً کانتینر را حمل کند که یک روش بسیار مقرون به صرفه برای جابجایی مقادیر زیاد کالا در فواصل زیاد است.

یخ زدگی رودخانه‌ها و کانال‌ها در زمستان و نوسانات سطح آب در تابستان حمل و نقل دریایی را با مشکل مواجه می‌کند و در مسیر‌هایی که آبشار وجود دارد عبور قایق‌ها وکشتی‌ها ممکن نیست. حمل و نقل آبی در طول تاریخ مسیری برای تجارت، جا‌‌به‌جایی و کشف سرزمین‌های جدید برای انسان‌ها بوده ‌است. امروزه با وجود تنوع بسیار در وسایل حمل و نقل از قبیل کامیون، قطار و هواپیما هنوز 90 درصد کالا‌ها در سطح بین‌المللی توسط کشتی‌ها حمل می‌شوند. مبنا آسیا فرابر با ارائه راهکارهای نوین در حوزه حمل و نقل بین المللی با رویکردی مشتری محور و با حرکت در مسیر رهبری هزینه بازار مهمترین مزیت های رقابتی این شرکت می باشد. شاید با واژه گروپاژ آشنا نباشید ولی این واژه به معنای خرده بار است.حمل اشتراکی یا گروپاژ در شرایطی است که میزان بار شما از حجم یک کانتینر کمتر است.

انواع مختلف محموله های حمل شده از طریق دریا چیست؟

برای مشاوره رایگان و استعلام قیمت می توانید با شماره های ذکر شده با کارشناسان و مشاوران ما در ارتباط باشید. DAP/DDU یا تحویل در بندر/ که بار را به مرکز یا انبار شما تحویل می‌دهد، بدون احتساب هزینه تعرفه‌ها و مالیات. FOB یا Free on Board که بار به بندر یا ترمینال در کشور تامین کننده تحویل داده می شود. یک کشتی تفریحی در چندین بندر متوقف می‌شود و این امکان را به شما می‌دهد که در یک سفر از چند منطقه دیدن کنید. هر در شهر و کشوری تازه همراه با جاذبه‌های دیدنی بیدار خواهید شد و نیاز نیست از محل استراحت خود در ساعت معینی بیرون بیایید. حجم یک کانتینر 20 فوت حدود 30 مترمکعب و حجم کانتینر 40 فوت حدود 60 مترمکعب می‌باشد.

حمل و نقل دریایی ارسال کالا از دریا به سراسر دنیا مسیر کالا | transemartlogistics

کانتینرها از نظر ابعاد به صورت کانتینر 10 فوت، کانتینر 20 فوت و کانتینر 40 فوت موجود هستند و انواع کانتینر از نظر کاربردی در طبقه بندی زیر قرار می‌گیرند که برای مقاصد خاص در حمل دریایی کانتینر استفاده می‌شوند. اگر محموله های عظیمی را حمل می کنید و کالاها کمتر فاسد شدنی هستند، حمل و نقل از طریق دریا گزینه بهتری است. این کشتی ها دارای انبارهای توخالی بر روی عرشه خود می باشند و برای حمل کالاهایی چون گندم، ذرت، سویا و انواع غلات مورد استفاده قرار می گیرند.

مزایا و معایب حمل‌و‌نقل دریایی چیست؟

دیدگاه‌ها برای حمل و نقل دریایی ارسال کالا از دریا به سراسر دنیا مسیر کالا | transemartlogistics بسته هستند